Resultatliste Husflidstevlinga 2022

Husflidsutstilling – tevling i handverk & design. Årets resultater etter dømminga på Dyrsku’n er no klar!

21.08.2022
Husflidsutstillinga - tevling i handverk og design

Denne veka har delar av eliten i det norske husflids-, handverks- og designmiljøet samla seg i Husflidhallen på Dyrskuplassen. Noregs største tevling innan handverk og design blir årleg arrangera på Dyrsku’n saman med Norges Husflidslag og Vest-Telemark Museum.

Til årets tevling har 16 dommarar vore i sving for å vurdere arbeida som er sendt inn til tevlinga, og det er som alltid eit høgt nivå på innsendte produkt. Du kan sjå alle produkta i utstillinga i Hall B under heile Dyrsku’n.

No er resultatlista endeleg klar! Vi gratulerer til alle med fantastisk arbeid!

 

PREMIELISTE HUSFLID

DYRSKU’N 2022

KNIV
Klasse: Brukskniv

1.premie:
32B Kjell Holthe, Ler
37A Tor Helge Løyte, Treungen
31B Jan Erik Jeppesen, Steinberg
32C Kjell Holthe, Ler
33A Kristian Lund-Jensen, Holsted DK
33B Kristian Lund-Jensen, Holsted DK
33C Kristian Lund-Jensen, Holsted DK

2.premie:
32A Kjell Holthe, Ler
31A Jan Erik Jeppesen, Steinberg
37B Tor Helge Løyte, Treungen
43 Per-André Helliksen, Kongsberg
34 Jørgen Duedahl, Næstved DK

3.premie:
38 Nikolai Valle, Åmli
41 Tom-Herman Lie, Vesterøy
35 Knut Agnar Tveit, Drangedal

Klasse: Kniv, Open klasse
1.premie:
153 Eivind Grøtte Andersen, Strusshamn
159C Tor Vistnes, Svelgen
156 Oddvard Helgeland, Nedstrand

2.premie:
154A Kjell Gunnar Kjenslie, Sandnes
154B Kjell Gunnar Kjenslie, Sandnes
151 Åsmund Skard, Haslum
152 Kjell Thore Leinhardt, Stjørdal
150 A Kåre Halvorsen, Herre
159A Tor Vistnes, Svelgen
150 B Kåre Halvorsen, Herre

3.premie:
155 Frode Hansteensen, Bø, Nordland
159B Tor Vistnes, Svelgen
158A Asle Schrøder, Engeløya
158B Asle Schrøder, Engeløya

Klasse: Kniv, Rekrutt

2.premie:
1B Finn R. Lie, Dalen
1A Finn R. Lie, Dalen

Klasse: Kniv, Staskniv

1.premie:
100 B Thorbjørn Holmbakken, Skien

2.premie:
101 Bjørn Eivind Haugmoen, Notodden
102 Martin Elgum, Drammen
100 A Thorbjørn Holmbakken, Skien

 

ROSEMÅLING
Klasse: Tradisjonell rosemåling

2.premie:
850B Berit Setalid, Brevik
850A Berit Setalid, Brevik

3.premie:
850C Berit Setalid, Brevik

 

SYLV
Klasse: Sylv, Formgjeving

3.premie:
360 Marianna Brilliantova, Bekkestua

Klasse: Sylv, Handverk
2.premie:
320B Kjetil Aalandslid, Høydalsmo

3.premie:
320A Kjetil Aalandslid, Høydalsmo

 

SMIING
Klasse: Smiing, Eggverktøy

1.premie:
212B John Gammelsæter, Meisingset
211 Thorbjørn Holmbakken, Skien

2.premie:
212A John Gammelsæter, Meisingset

3.premie:
210 Bjørn Eivind Haugmoen, Notodden

Klasse: Smiing, Kunstsmiing
1.premie:
231 Kjellman-Chapin, Nes Verk

2.premie:
230C Johannes G. Barstad, Flatdal
230B Johannes G. Barstad, Flatdal

3.premie:
230A Johannes G. Barstad, Flatdal

 

TEKSTIL
Klasse: Tekstil, Formgjeving

1.premie:
752 Ronja Revilla, Treungen

2.premie:
750 Bjørg Kristiansen White, Gamle Fredrikstad
751 Anne Botten Stokke, Valsøybotn

Klasse: Tekstil, Handverk
2.premie:
619A Kirsten Thorstensen, Færvik
620B Evelyn Refsahl, Vallset
619C Kirsten Thorstensen, Færvik

3.premie:
619B Kirsten Thorstensen, Færvik
618A Maria Sunne Hasslan, Kongsberg

Klasse: Tekstil, Open klasse
3.premie:
786A Benita Tornholm, Tjøme
786C Benita Tornholm, Tjøme
786B Benita Tornholm, Tjøme
785 Elin Trollerud, Lesund

Klasse: Tekstil, Rekrutt
2.premie:
602 William M. A. Riedlinger, Vassøy

3.premie:
600 Karoline Sofie Lundeng, Rauland
601 Johanne Hellemo Loftsgård, Oslo

Klasse: Tekstil, Tradisjonstekstil
1.premie
679A Aud Johannessen, Skien
678 Evelyn Margrethe Mikalsen, Porsgrunn

2.premie:
617 Kaia Tørdal, Vegårshei
679B Aud Johannessen, Skien

3.premie:
682 Unna Hallgren, Spikkestad
680A Maria Alm Skårdal, Kragerø
680B Maria Alm Skårdal, Kragerø

 

TRE
Klasse: Tre, Formgjeving

2.premie:
505 Hege Iren Aasdal, Steinstø
503A Per Helge Berrefjord, Skien

3.premie:
503B Per Helge Berrefjord, Skien
503C Per Helge Berrefjord, Skien

Klasse: Tre, Handverk
1.premie:
421C Inger Marit Bjordam Dalen, Gjerstad
429B Hege Iren Aasdal, Steinstø
427A Gry Oftedal, Oslo
420A Tor Vistnes, Svelgen
430 Sofi Karlsson, Falun SV
421A Inger Marit Bjordam Dalen, Gjerstad
427B Gry Oftedal, Oslo
421B Inger Marit Bjordam Dalen, Gjerstad

2.premie:
422C Per Helge Berrefjord, Skien
428 Hilde Kvalheim, Rykkinn
420B Tor Vistnes, Svelgen
429C Hege Iren Aasdal, Steinstø

3.premie:
420C Tor Vistnes, Svelgen
424 Carina Vildem, Brandbu
422B Per Helge Berrefjord, Skien
429A Hege Iren Aasdal, Steinstø
426 Jan Thore Karlsen, Kragerø
422A Per Helge Berrefjord, Skien

Klasse: Tre, Open klasse

1.premie:
552 Roar Bye, Stjørdal
553 Kjell Thore Leinhardt, Stjørdal

2.premie:
550 Andreas Valebjørg, Fyresdal

Klasse: Tre, Rekrutt
2.premie:
401A Amund Elgevasslien, Rauland
401C Amund Elgvasslien, Rauland
400 Haavard L.S. Løftingsbakken, Rauland